O nas

37866511_238768090179629_554834894465374

Meryland - żłobek, opieka dzienna

Jako mama 4 dzieci doskonale wiem, jak trudne decyzje rodzice muszą podejmować w momencie zakończenia urlopu macierzyńskiego. Oczywiście pierwsza z nich to czy wracać do pracy? Jeśli tak, to komu powierzyć pod opiekę swoje dziecko?

Dlatego też postanowiłam stworzyć Meryland - miejsce, w którym w domowych, bezpiecznych warunkach dzieci będą czuły się jak u mamy.

W miejscach, które zajmują się opieką nad dziećmi najważniesze jest komu powierzamy nasze dzieci, dlatego pozwalam sobie napisać kilka słów o sobie.

Nazywam się Marzena Szymczak i jestem wychowawcą przedszkolnym, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i logopedą oraz wykwalifikowanym opiekunem dzieci do lat 3, a przede wszystkim mamą 4 dzieci.

Praca z dziećmi to moja pasja i powołanie. Wprawdzie imałam się różnych zajęć i miałam sporo pomysłów na życie, ale to zdecydowanie praca z dziećmi dodaje mi skrzydeł i sprawia mi najwięcej radości, a towarzyszenie im w ich rozwoju - najwięcej satysfakcji.

Już w szkole średniej (liceum ogólnokształcące o profilu psychologiczno-pedagogicznym) zdobywałam praktykę, a raczej uczyłam się zrozumieć dzieci pracując w świetlicy środowiskowej.

W trakcie studiów pedagogicznych pracowałam w świetlicy szkolnej, co było wspaniałym czasem. Moi pierwsi uczniowie nauczania początkowego, z którymi rozpoczęłam pracę zaraz po studiach, właśnie wkraczają w dorosłe życie, a ja z radością obserwuję ich sukcesy.

Pracując w szkole rozpoczęłam również uzupełniające studia logopedyczne, a po ich zakończeniu pracowałam równolegle jako nauczyciel wczesnoszkolny w szkole podstawowej i prowadziłam zajęcia logopedyczne indywidualne oraz grupowe w szkole podstawowej i przedszkolu.

W międzyczasie pojawiały się moje własne dzieci, których łącznie jest już czworo i dzięki nim również mogę rozwijać swoje zdolności pedagogiczne i logopedyczne 📷;)

Zdobywane przez lata doświadczenie pomaga mi w lepszym zrozumieniu małego człowieka, a wyjątkowość każdego dziecka zmusza mnie do ciągłego poszukiwania najlepszych dla danego malucha metod pracy.